Sıkça Sorulan Sorular

"Eyes of Alanya" Fotoğraf yarışması nedir?

"Eyes of Alanya" fotoğraf yarışması; her bir katılımcı, farklı bir gözle göreceği Alanya’yı görsel dünyaya daha iyi anlatmak ve tanıtmak, Alanya’nın tanıtımında da kullanılabilecek en iyi fotoğrafları seçmek suretiyle yerli ve yabancı turistlerin Alanya’nın doğal güzellikleri yanında tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımalarının ve kayıt altına almalarının sağlanması, aynı zamanda; fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını destekleyerek gerektiğinde uluslararası platformda ilçemizi ve ülkem

Son Başvuru Tarihi nedir?

Başvurular 30 Ekim 2022’de, saat 23:59’da sona erecektir.

"Eyes of Alanya" fotoğraf yarışmasının ödülleri nelerdir?

Güncel ödüller için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yarışmaya katılmak eser üzerindeki telif haklarımı başkasına devreder mi?

Hayır. Fotoğrafçıların haklarını savunuyoruz ve kendi çalışmaları üzerindeki haklarını koruyoruz. Fotoğraflarınızı yalnızca yarışma kapsamında sosyal medyada ve reklamlarda kullanmak üzere izin sahibi oluyoruz. Öncelikle tarafların onayını almadan hiçbir ticari işlem yapmıyoruz.

Başvuru sürecimde destek talep edebilir miyim?

Evet. info@eyesofalanya.com ile iletişime geçerek başvuru sırasında özel destek ya da erişime dair bilgi talep edebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için herhangi bir yaş sınır mevcut mu?

Evet, yarışmaya katılım için minimum 13 yaşında olmak gerekiyor. 13-18 yaş arasındaki katılımcılar, ebeveynlerin izniyle yarışmada "Junior" kategorisinde yarışabilirler.

Başvururken kaç fotoğraf gönderebilirim?

Her yarışmacı, toplamda en fazla 4 (dört) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir.

Yarışmadaki durumumla ilgili ne zaman bilgi alırım?

Verdiğiniz e-posta adresine, başvurunuzun alındığını onaylayan bir e-posta gelecek. Fotoğraflarınızın seçilmesi veya bir ödül alması durumunda sizlerle aynı e-posta adresinden iletişime geçeceğiz. Lütfen e-postalarımızın İstenmeyen kutunuza düşmediğinden emin olun.

Kişisel bilgilerim güvende olacak mı?

Güvenliğimiz ve güvenli web yapımızdan gurur duyuyoruz. Katılımcılar tarafından alınan tüm veriler Veri Koruma Kanunu’na uygun olarak tutulacak ve ihlaller mümkün olan en kısa sürede ilgililere ve taraflara bildirilecektir.

Yarışmayı, bir fotoğraf grubuna tavsiye edebilir miyim?

Elbette. Fotoğraf gruplarından haber almayı her zaman çok seviyoruz. Tavsiyeniz her iki taraf için de çok değerli olur. Önerileriniz için bizimle daima iletişime geçebilirsiniz: info@eyesofalanya.com.

Başvurduktan sonra girişlerimi görebilir, üzerlerinde değişiklik yapabilir miyim?

Hayır. Bir başvuru yapıldığında son versiyon alınmış olur.