Sıkça Sorulan Sorular

"Eyes of Alanya" Fotoğraf yarışması nedir?

“Eyes of Alanya”. Bu yarışma Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Belediyesi tarafından düzenlenmektedir ve yürütücülüğü ALTAV tarafından gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar, belirlenen ödüle ulaşmak için keyifli bir yarışa girerken bir yandan da Alanya tanıtımında kullanılabilecek en iyi fotoğrafların oluşmasına önemli katkı sağlayacaklar. Bu doğrultuda Alanya’nın doğal güzellikleri yanında tarihi, kültürel, geleneksel değerleri de kayıt altına alınacak. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Eyes of Alanya yarışması aracılığıyla fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını destekleyerek gerektiğinde uluslararası platformda ilçemizi ve ülkemizi temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturulmak gayesindedir. Bu organizasyon; sunumlar, sergiler ve sosyal medya aracılığıyla Alanya tanıtımının sanat alanındaki bir parçasıdır. YARIŞMANIN KONUSU 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Fotoğraf Yarışması Deniz, İnsan ve A

Son Başvuru Tarihi nedir?

Başvurular 01 Temmuz 2024’de, saat 23:59’da sona erecektir.

"Eyes of Alanya" fotoğraf yarışmasının ödülleri nelerdir?

Güncel ödüller için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yarışmaya katılmak eser üzerindeki telif haklarımı başkasına devreder mi?

Hayır. Fotoğrafçıların haklarını savunuyoruz ve kendi çalışmaları üzerindeki haklarını koruyoruz. Fotoğraflarınızı yalnızca yarışma kapsamında sosyal medyada ve reklamlarda kullanmak üzere izin sahibi oluyoruz. Öncelikle tarafların onayını almadan hiçbir ticari işlem yapmıyoruz.

Başvuru sürecimde destek talep edebilir miyim?

Evet. info@eyesofalanya.com ile iletişime geçerek başvuru sırasında özel destek ya da erişime dair bilgi talep edebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için herhangi bir yaş sınır mevcut mu?

Alanya'da Deniz Bayramı her yaşın bayramı olduğu için yarışmada yaş sınırı yoktur. Ancak ödül aldıkları taktirde 18 yaş altı katılımcılardan kimlik beyanı ve veli muvafakatnamesi istenecektir.

Başvururken kaç fotoğraf gönderebilirim?

Her katılımcı en fazla 1 (bir) adet fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.

Yarışmadaki durumumla ilgili ne zaman bilgi alırım?

Verdiğiniz e-posta adresine, başvurunuzun alındığını onaylayan bir e-posta gelecek. Fotoğraflarınızın seçilmesi veya bir ödül alması durumunda sizlerle aynı e-posta adresinden iletişime geçeceğiz. Lütfen e-postalarımızın İstenmeyen kutunuza düşmediğinden emin olun.

Kişisel bilgilerim güvende olacak mı?

Güvenliğimiz ve güvenli web yapımızdan gurur duyuyoruz. Katılımcılar tarafından alınan tüm veriler Veri Koruma Kanunu’na uygun olarak tutulacak ve ihlaller mümkün olan en kısa sürede ilgililere ve taraflara bildirilecektir.

Yarışmayı, bir fotoğraf grubuna tavsiye edebilir miyim?

Elbette. Fotoğraf gruplarından haber almayı her zaman çok seviyoruz. Tavsiyeniz her iki taraf için de çok değerli olur. Önerileriniz için bizimle daima iletişime geçebilirsiniz: info@eyesofalanya.com.

Başvurduktan sonra girişlerimi görebilir, üzerlerinde değişiklik yapabilir miyim?

Hayır. Bir başvuru yapıldığında son versiyon alınmış olur.